Staffing


Headteacher

Miss Kelly Stock

Deputy Headteacher

Mr Alex Russ

Senior Leadership Team

Miss Kelly Stock (Headteacher)

Mr Alex Russ (Deputy Headteacher)

Mrs Sue Bache (Assistant Headteacher)

Miss Laura Le Beau (Assistant Headteacher)

Mr Alex Keene (Assistant Headteacher)

Mr Adam Patterson (Lead Practitioner for KS2 English)

Mrs Lianne Steventon-Kiy (Senior Leader)

Mrs Ann Cutting (School Business Manager)

Swimming Teacher

Mrs Jane Seaward

Breakfast Club and After School Club

Mrs Joanne Powell – Leader

Miss Penny Hazell

Office Staff

Mrs Ann Cutting (School Business Manager)

Mrs Liza Guise (Senior Administrative Officer)

Miss Hayley Howard (PA to Headteacher/Attendance)

Mrs Laura Rawinsky (Administrative Assistant)

Mrs Claire Scott (Administrative Assistant)

Senco

Mrs Allanah Young

Teachers

Miss Anna Hunt–Butterfly Class (Reception)

Mrs Sharon Search–Elephant Class (Reception)

Mrs Anna Cooper- Gorilla Class (Year 1)

Miss Rebecca Middleton– Owl Class (Year 1)

Mrs Becci Hull (Year 1)

Mrs Sue Bache–Kangaroo Class (Year 2)

Miss Kerrie Butcher– Panda Class (Year 2)

Miss Christina Scott – Zebra Class (Year 3)

Mrs Louise Terry – Meerkat Class (Year 3)

Mrs Sophie Royce/Mrs Hayley Scott– Dolphin Class (Year 4)

Mrs Danielle Smith – Tiger Class (Year 4)

Miss Laura Le Beau – Hippo Class (Year 5)

Mr Adam Patterson– Wolf Class (Year 5)

Mr Alex Russ – Eagle (Year 6)

Mr Alex Keene– Chameleon Class (Year 6)

Mrs Lianne Steventon-Kiy (Senior Leader)

Mr Alan Proudfoot (PE)

Mrs Liz Brown (Art)

Mrs Sara Lynch

Mrs Tamsin Morton

Mrs Rachel Elvidge

Mrs Caroline Connell

 

Learning Support Assistants

Mrs Natalie Barclay

Mrs Christine Brash

Mrs Jane Owen

Mrs Karen Lawrence

Miss Emily Smith

Mrs Julia Vannuffel

Mrs Georgina Bowyer

Mrs Jenny Crouch

Mrs Wendy Foster

Mrs Cara Jones

Mrs Dawn Mears

Mrs Michelle Puxley

Mrs Viv Foster

Child and Family Support Worker

Mrs Jeanette Evans

Catering Team

Mrs Nikki Harris (Catering Manager)

Mrs Vicky Cheshire (Assistant Cook)

Miss Jessica Swallow (Catering Assistant)

Dining Hall Assistants

Mr Neil Gunn

Miss Rachel McDonald

Mrs Nicola Robson

Mrs Debbie Thurlow

Site Manager

Mr Matthew Sannerude

Cleaning Staff

Mrs Kate Poulton (Supervisor)

Miss Dionne McCarthy

Miss Lynette Smith

Mrs Donna Yardley